Araç Tavan Rayı - Ateş Ara Atkı Skip to main content
Aksesuar

Araç Tavan Rayı

By 31 Mart 2023No Comments

Araç tavan rayı, aracın tavanında bulunan ve genellikle çatı taşıyıcı sistemleri, tavan çıtası veya bagaj taşıyıcıları gibi diğer aksesuarların montajı için kullanılan bir sistemdir.

Tavan rayları, aracın tavanında yer alan metal şeritlerdir ve genellikle aracın içinde yolcuların kafasının üstünde bulunur. Tavan rayları, araca özgü bir şekle sahiptir ve tavan rayları üzerinde belirli bir mesafede montaj noktaları bulunur.

Tavan rayları, genellikle çeşitli aksesuarların montajı için kullanılır. Örneğin, tavan çıtası gibi taşıyıcı sistemler, tavan raylarına monte edilir ve ağır yükleri taşımak için tasarlanmıştır. Ayrıca, bagaj taşıyıcıları, bisiklet taşıyıcıları ve diğer taşıyıcı sistemleri de tavan raylarına monte edilebilir.

Tavan rayları, aracın kullanım kılavuzunda belirtilen şekilde monte edilmelidir. Ayrıca, tavan raylarının taşıma kapasitesi hakkında bilgi sahibi olmak ve bu kapasiteyi aşmamak da önemlidir. Tavan raylarını kullanırken, güvenli bir şekilde sabitlenmesi ve yükün dengeli bir şekilde yerleştirilmesi de önemlidir.

Bizi Arayın